Perfoplaat, lehtvõrk, keevisrest ja keevisvõrk. Mis neil vahet on?

Eliisa Kreegimäe
Mis vahe on perfoplekil ja lehtvõrgul? Või keevisrestil ja keevisvõrgul? Nimetused võivad vahest sassi minna, aga kõik tooted erinevad teistest nii välimuselt, valmistusviisist ja kasutusviisist. Toome siin esile nende toodete erinevused ja teeme nende ostmise teile kergemaks.
Perfoplekk
Perfoplekk, või ametlikult perforeeritud plaat, on äärtest kinnine plaat, kuhu valmistades tehakse augud. Perfopleki augud võivad olla mitme erineva kujuga, kõige populaarsemad on ümmargused ja nelikant augud, aga plaate on võimalik saada ka ovaalsete aukudega. Plaate saab terasest, roostevabast terasest ja tsingitud ehk galvaniseeritud terasest. Perfoplaadi R/C mõõt on augu läbimõõt ja T/U mõõt on kaugus ühe augu keskelt teise augu keskele. Protsentides arv näitab tühja pindala plaadi kogupindalast. Perfoplaadid on ka painduvad.
Perfoplaate kasutatakse sagedasti arhitektuuris, sisustamises, sõelumises ja kaitseplaadina. Se on populaarne toode mitmel alal, nii tööstusaladel kui ka ehitamises.
Lehtvõrk
Lehtvõrk valmistatakse tegemal metallplaati viilud, millele järgneb metallplaadi venitus, et esile tuua rombi kujulised augud muutes plaadi lehtvõrguks. Selles valmistusmeetodis ei sünni ka jäätmemateriali.
Lehtvõrk on mitmekülgne element, mida võidakse kasutada arhitektuuris sisustuselemendina, kaitsena, libisemisvastase restina kergematele koormatele. Meie valikust leidub alumiiniumist, terasest ja galvaniseeritud terasest lehtvõrke. Lehtvõrke leidub ka lamestatuna.
Keevisrest
Keevisrest on ramp, millel on hea kandevõime. Seda kasutataksegi just kaldtee rampina ratastoolile või platvormina, mille peal autoga saab isegi sõita. Koormustabelist selgub resti kandevõime, mis oleneb kanderiba suurusest ja tugikonstruktsiooni vahedest.
Keevisrest, nagu nimigi ütleb, on kokku keevitatud. Pressitud resti kasutamine on võrdne keevirestiga aga seda saab kasutada ka kujunduselemendina.
Keevisvõrk
Keevisvõrk, või keevispaneel, on suurepärane ja odav valik asjade kaitsmiseks, ja seda kasutataksegi tihtipeale nö kaitsmisvõrguna.
Keevitatud metallvõrke saab eri suuruses ja eri materjalist, nt teras, kuumtsingitud teras ja eeltsingitud terasest. Tavaliselt keevisvõrke saab lehtedena, aga neid müüakse ka rullis. Võrgud sobivad kasutamiseks näiteks fassaadides, ripplagedes ja sillapiiretes. Neid on mugav vormida ja sobivasse mõõtu lõigata.
Cronvallist ostate seda, mida vajate, olenemata ajast ja kohast ning alati läbipaistva ja konkurentsivõimelise hinnaga. Tarned tulevad õigeaegselt ja klient on kursis tellimusega– nagu on ka harjutud tarbijatele suunatud veebipoodidega. Tellimiseks vajate vaid VAT-id ja kaup on teie juures silmapilguga.